VII. Necdet Eraslan Proje Yarışması 2015 Sonuçlandı

Yarışmaya katılmaya hak kazanan projelerin yer aldığı Proje Kitabı için lütfen tıklayınız.

Ödül Töreni fotoğrafları için lütfen tıklayınız.

2003 yılında, Odamızın 4 sicil no'lu değerli üyesi Uçak Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Necdet Eraslan'ı anmak amacıyla başlattığımız "Necdet Eraslan Proje Yarışması"nın yedincisini, "Hidrolik ve Pnömatikte Yenilikçi Tasarım ve Uygulamalar" temasıyla Kasım Cumartesi günü gerçekleştirdik.

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Zeki Arslan'ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Necdet Eraslan'ın oğlu Prof. Dr. Arsev Eraslan, "Necdet Eraslan Hakkında" sunum ve konuşmasıyla devam etti.

Bu yılki teması "Hidrolik ve Pnömatikte Yenilikçi Tasarım ve Uygulamalar" olarak belirlenen VII. Necdet Eraslan Proje Yarışması, MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Arslan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasının ardından, hidrolik pnömatik ve otomasyon sektörlerinde deneyimli üye, uzman, yönetici ve bilim İnsanlarından oluşan Bilim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve final sunumu yapmaya hak kazanmış 6 projenin sahipleri sunumlarını gerçekleştirdiler.

Bilim Kurulu'nun yaptığı değerlendirmenin ardından dereceye giren projeler açıklandı: 1.'lik ödülüne hiçbir proje uygun bulunmayan yarışmada 2.'lik ödülünü

"Tek Milli Elektro Hidrostatik Eyleyici Geliştirilmesi ve Denetimi" ile Hakan ÇALIŞKAN ve

"Hidrolik Sürücü Sistemlerinin Testleri için Elektro-Hidrolik Yük Simülatörü Tasarımı" H. Ulaş AKOVA paylaştılar,

3.'lük ödülünü ise "Gemi Hidrolik Sistemleri Tasarım ve Simülasyon Yazılımı" projeleriyle Alper ZİHNİOĞLU, Melek ERTOĞAN ve Şeniz ERTUĞRUL ödül almaya hak kazandılar.

Etkinlik ; Antoine Hanna, Arsev Eraslan, A. Hayadar Karaçam, Fatih Özcan, H. Cengiz Celep, Metin Güleç, Metin Perinçek, Mustafa İleri, Necip Çayan, Nurtaç Akdağ, Şemsettin Işıl, Oktay Özcan, Osman Serter, Zeki Arslan'dan oluşan Bilim Kurulu üyelerine ve bütün katılımcılara teşekkür belgelerinin verilmesiyle sona erdi.